Mistrovství České republiky v orbě

Sobota 1. října se v Zábřehu na Šumpersku nesla ve znamení úpravy zemědělské půdy. Konal se tam už 49. ročník Mistrovství České republiky v orbě a současně 12. ročník Mistrovství ČR v orbě historickou technikou. Tradiční soutěž se uskutečnila pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka, který se akce osobně účastnil společně se svým náměstkem pro regionální rozvoj, územní plánování a rozvoj venkova Janem Šafaříkem.

Přihlásilo se 27 oráčů v 6 soutěžních kategoriích: dvouradličné pluhy, víceradličné pluhy a historická technika. Jako tradičně byl napříč všemi kategoriemi vyhlášen i nejúspěšnější juniorský oráč.

O účast na mistrovství projevily zájem přes dvě desítky vystavovatelů, program doplnila expozice veteránů a historické zemědělské techniky. Odborný program pak nabídl přednášky na téma šetrného zacházení s půdou. Akci pořádala Společnost pro orbu ČR spolu se Střední školou sociální péče a služeb v Zábřehu.

Mistrovství České republiky v orbě

Poslední změna 03. 10. 2022 11:22:04