Míle pro mámu se nesla v duchu cestování

Městský park Michalov v Přerově zaplnili malí i velcí cestovatelé, kteří se vydali putovat po jednotlivých krajích České republiky. Konala sem tradiční akce Míle pro mámu.

Pro účastníky bylo připraveno celkem 14 stanovišť, kdy každý kraj reprezentovalo jedno město s pro něj tematicky zaměřeným úkolem. Začátek nebyl nikde jinde než v Olomouckém kraji, respektive v Přerově, který je známým nalezištěm archeologických vykopávek. Děti tak měly za úkol na stanovišti poskládat do obrysu postavy kostru lovce mamutů. Přes Kopřivnici a Rožnov pod Radhoštěm se cestovatelé ocitli v Brně, kde si připomněli trhy a prodej pomocí vah. Například v Královehradeckém kraji na ně čekal Rumcajs, který byl původním povoláním švec a děti mu tak pomohly navléct a zavázat tkaničky do ušitých bot.

Doprovodný program nabídnul výrobu placek s obrázky, které si děti vymalovaly, malování na obličej, tetování, prodej balónků, cukrovinek, řetízkový kolotoč, maminky mohly využít přítomné kosmetické poradkyně a nechyběl ani drobný jarmark a fotokoutek.

Míle pro mámu se nesla v duchu cestování Foto: organizátor akce

Poslední změna 17. 05. 2022 13:28:59