Mezinárodní filmový festival Academia Film Olomouc 2017

Datum25.-30. 04. 2017
Místo konáníUmělecké centrum Univerzity Palackého (Konvikt)
WWWwww.afo.cz/
OrganizátorUniverzita Palackého v Olomouci/Katedra divadelních a filmových studií
Telefon585 633 801

Mezinárodní filmový festival Academia Film Olomouc (AFO) se uskuteční ve dnech 25. - 30. dubna 2017. Burcující The Future Is Now! je nejen ústředním sloganem futuristického 52. ročníku, ale také shrnutím celého programu. Do třech soutěžních sekcí se letos přihlásilo rekordních 3 000 populárně-vědeckých filmů, festival navíc nově zavádí česko-slovenskou soutěž.

Některé ze snímků z produkce HBO nebo National Geographic diváci na AFO uvidí v exkluzivní české premiéře. Filmový festival Univerzity Palackého v Olomouci nevynechá aktivistický dokument Je s námi konec? z produkce oscarového Leonarda DiCapria, k vidění bude také očekávaná TV série Genius o životě a díle Alberta Einsteina, která se intenzivně natáčela po celé České republice. Velkolepá 3D dobrodružství z divoké přírody strhnou všechny generace – návštěvníci se mohou těšit na premiéru Predátorů od tvůrců úspěšného „hlodavčího westernu“ Pidiobři nebo vtahující zážitek s názvem Na křídlech ptáků 3D z produkce vizionářské BBC.

Do užšího soutěžního výběru dramaturgové festivalu nakonec volili z rekordních 3 000 populárně-vědeckých snímků z celého světa. A nakonec jich vybrali přesně 52 – 19 do Mezinárodní soutěže, 16 do Česko-slovenské a 17 do Soutěže krátkých filmů.

AFO52 se navíc letos pochlubí nejhutnějším hudebním programem ve své historii - festivalový soundtrack dotvoří přímo Radio Wave Live Session, při níž v prostorách historické Kaple Božího Těla vystoupí vítězové posledních dvou ročníků talentové soutěže Czeching - VR/NOBODY a Himalayan Dalai Lama. K headlinerům bude patřit i beatový futurista Karaoke Tundra se svým aktuálním Futurologickým kongresem nebo feministické DJské uskupení A C I D W I T C H.

Mezinárodní filmový festival Academia Film Olomouc 2017
Soutěžní výběr AFO 2017
Soubor typu pdfTZ - AFO 2017(413,2 kB)stáhnout


Poslední změna 14. 03. 2017 11:18:39

© Krajský úřad Olomouckého kraje