Kraj podpořil budování průmyslové zóny ve Šternberku

01. 08. 2012

Smlouvu o finanční podpoře ve výši 3,5 miliónu korun podepsali v pondělí ve Šternberku starosta města Stanislav Orság a hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík. Peníze z krajského rozpočtu město použije v tamní průmyslové zóně. V bývalých kasárnách kapitána Nálepky je investuje do vodovodu a kanalizace.

Podle hejtmana Martina Tesaříka kraj dlouhodobě podporuje rozvoj podnikání. Lokalita ve Šternberku navíc bývala vojensky využívaným areálem, což komplikuje její využití. Jak uvedl náměstek hejtmana Pavel Horák, v těchto případech je složitější v areálech investovat, protože armáda často budovala bez potřebné dokumentace a není jasné, co přesně investory v dané lokalitě čeká.

Podle starosty Orsága hodlá Šternberk v investicích do průmyslové zóny ještě v letošním roce pokračovat, a to plynofikací za osm miliónů korun.

img-1677.jpg img-1674.jpg img-1722-edit.jpg img-1742edit.jpg

Poslední změna 01. 08. 2012 15:32:04

Olomoucký kraj na Facebooku Olomoucký kraj na YouTube Olomoucký kraj na Flickru Olomoucký kraj na Google Plus Olomoucký kraj na Twitteru Olomoucký kraj na Instagramu Olomoucký kraj na ISSUU