Kraj opraví své příspěvkové organizace a část Zámku v Čechách pod Kosířem

06. 09. 2011

Vincentinum ve Šternberku, Muzeum Komenského v Přerově a Zámek Čechy pod Kosířem čekají v letošním roce stavební úpravy a rekonstrukce. Kraj na ně ze svého rozpočtu vyčlení přes 26 milionů korun. Na jednání Rady Olomouckého kraje ze dne 30. 8. se na tom shodli krajští radní.

V krajské příspěvkové organizaci Vincentinum ve Šternberku, která poskytuje sociální služby, dojde k rekonstrukci venkovních prostor pro imobilní uživatele. Tyto prostory již dosluhují a nesplňují požadovanou úroveň kvality. Opravy si z krajského rozpočtu vyžádají přes 2,5 milionu korun. Předpokládaný termín zahájení stavebních prací je plánován na 12. září letošního roku, úpravy potrvají do 10. prosince.

K rekonstrukci dojde od 1. října letošního roku také v Muzeu Komenského v Přerově. Zde bude celkově opravena budova na Horním náměstí číslo 7. Předpokládaný termín dokončení stavebních úprav je plánován na 31. března příštího roku. „V rámci rekonstrukce dojde k výměně oken, dveří, střešní krytiny, stavební úpravy čeká i sociální zařízení a suterén budovy. Celý objekt bude i zateplen,“ uvedl Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje. Olomoucký kraj ze svého rozpočtu na tyto úpravy vyčlení přes 4 miliony korun.

Zámek Čechy pod Kosířem se dočká rekonstrukce, která si vyžádá více než 19,5 milionů korun z krajského rozpočtu. „V případě zámku chceme rekonstruovat dílčí části prvního a druhého patra jižního a západního křídla zámku, je nutné také opravit venkovní vstupní schodiště jižního křídla zámku, zřídit novou venkovní kanalizaci a opravit oranžérii,“ uvedl Martin Tesařík. „Rekonstrukci chceme zahájit 1. října letošního roku, veškeré úpravy dokončíme koncem června roku příštího,“ dodal Tesařík.

Rekonstrukce Zámku v Čechách pod Kosířem
Rekonstrukce Zámku v Čechách pod Kosířem
Rekonstrukce Zámku v Čechách pod Kosířem
Rekonstrukce Zámku v Čechách pod Kosířem


Poslední změna 06. 09. 2011 13:34:50

© Krajský úřad Olomouckého kraje