Kam nechodí slunce, tam chodí lékař

Datum10. 11. 2022-19. 02. 2023
Místo konáníMuzeum Šumperk, Výstavní síň
OrganizátorVlastivědné muzeum v Šumperku

Regionálně zaměřená výstava přiblíží vývoj poskytování zdravotní péče v časovém rozmezí od 19. století až téměř po současnost. Soustředí se především na tři větší tematické celky. Největší z nich bude věnován historii a stavebním proměnám nemocničních areálů (Šumperk, Zábřeh, Libina, Červená Voda aj.), poliklinik a dalších vybraných zdravotnických zařízení včetně vývoje záchranné služby. Další část výstavy umožní návštěvníkům nahlédnout do světa starých lékáren. Třetí velké téma představuje lázeňská péče, která má v regionu svou dlouhodobou tradici. Textové panely budou doprovázeny nejen bohatým obrazovým materiálem, ale také zajímavými trojrozměrnými exponáty. Regionálně pojatý obsah výstavy vhodně doplní i mnohé všeobecné zajímavosti ze světa zdraví.

Výstava bude zahájena vernisáží v 17 hodin.

Výstava je svým zaměřením vhodná i pro základní a střední školy. Lze se objednat na komentovanou prohlídku s doprovodným programem, v případě zájmu i s tvořivou dílnou. Objednávejte se předem na e-mailové adrese michaela.kollerova@muzeum-sumperk.cz, popř. na tel. č. 583 363 093 nebo mob. č. 736 760 600.

Komentovaná prohlídka pro veřejnost: středa 23. 11. 2022 v 16.00 hodin.

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař

Poslední změna 01. 11. 2022 10:13:17