Lidé ve většině obcí Olomouckého kraje ušetří na jízdném

30. 07. 2015

Od 1. července se Integrovaný dopravní systém Olomouckého kraje rozšířil o tři další železniční tratě. Lidé mohou nově používat jednotnou jízdenku také na železničních tratích 275 Olomouc – Drahanovice, 301 Olomouc – Prostějov – Nezamyslice a 310 v úseku Hrubá Voda – Moravský Beroun.

Od poloviny letošního roku tak stačí jedna jízdenka ve všech osobních a spěšných vlacích, příměstských autobusech, v případě Olomouce a Prostějova také v městské hromadné dopravě. Cestující si musí o jízdenku IDSOK zažádat v některém z prodejních míst. Těmi jsou pokladny v železničních stanicích a v případě neobsazených stanic přímo průvodčí, příměstské autobusy nebo prodejny Dopravního podniku města Olomouce.

Při cestování je navíc možné využít takzvané KOMBI ZÓNY, které zjednodušují jízdu různými dopravními prostředky v zónách integrovaného systému.

Přesné podmínky využívání Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje a různé druhy jízdenek jsou popsány v přiloženém letáku.

Soubor typu pdfInformační leták(6,3 MB)stáhnout

Poslední změna 14. 08. 2015 10:55:27