Hejtman Ladislav Okleštěk otevřel Přístav

20. 03. 2018

Domov se zvláštním režimem určený mužům a ženám nad 26 let funguje od pondělka v Šumperku. Zařízení slouží lidem, kteří se nacházejí v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení a kvůli špatnému zdravotnímu stavu nezvládají běžný život. Přístav, jak se objekt nazývá, nabídne pomoc více než třem desítkám klientů.

Olomoucký kraj projekty v sociální oblasti aktivně podporuje. Významnou investici chystáme na sousedním Zábřežsku a rádi pomáháme i zde v Šumperku. Rád bych dodal, že krajská podpora by byla k ničemu, kdyby nebylo úžasné práce lidí z Armády spásy,“ řekl při zahájení provozu nového zařízení hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Provoz budovy a zajišťování služeb obstará Armáda spásy v nevyužívaném objektu bývalé učňovské školy.

Cílem Domova Přístav je poskytnout klientům podmínky pro důstojný a kvalitní život. Nabízíme jim prostor, kde mají možnost si v co největší míře zachovat fyzickou a psychickou soběstačnost,“ vysvětlil David Jersák, oblastní ředitel Armády spásy pro Střední Moravu.

Vybudování zařízení přišlo na více než třiadvacet miliónů korun, zhruba sedmnáct miliónů pokryla dotace od státu a zbytek doplatila šumperská radnice. Armáda spásy získala od Olomouckého kraje příspěvek na provoz ve výši téměř pěti miliónů korun.

Věřím, že domov bude sloužit nejen občanům města, ale i obyvatelům z celého Olomouckého kraje. Zařízení tohoto typu je totiž v našem regionu jediné,“ připomněl místostarosta Šumperka Tomáš Spurný.

Hejtman Ladislav Okleštěk otevřel Přístav

Poslední změna 20. 03. 2018 14:09:28