Další tři obce dostanou požární cisterny

19. 06. 2018

Hasiči z Bělé pod Pradědem, Opatovic a Bernartic si v úterý 19. června v Olomouci převzali zánovní požární cisterny. Ty dříve sloužily u krajských profesionálů, auta jsou stále v perfektní kondici a výrazně zvýší akceschopnost dobrovolných jednotek. Jejich dosavadní vozy totiž zažily ještě pořádání celostátních spartakiád.

„Už letos v únoru předali profesionální hasiči svým dobrovolným kolegům první tři cisterny a v této iniciativě pokračují. Jednotkám z Bělé, Opatovic a Bernartic přeji, aby jim moderní technika, kterou dnes dostali, spolehlivě a dlouho sloužila,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Nové vybavení zásadně pozvedne kvalitativní úroveň požárních jednotek ve všech třech zmiňovaných obcích. Například hasiči z Bělé pod Pradědem dosud používali vůz z roku 1980, třiatřicet let letos oslavila cisterna požárníků v Bernarticích a jen o rok mladší je automobil využívaný sborem z Opatovic.

Modernizace se ale netýká jen vozidel. „Hasičům z Radslavic byl dodán moderní kontejner na jímání ropy, který doplní technické vybavení tamní jednotky,“ doplnila mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Hejtmanství přispívá na činnost profesionálních i dobrovolných hasičů desítkami miliónů korun ročně. Peníze slouží nejen na nákup nového vybavení nebo na správu požárních zbrojnic, ale třeba i na pořádání soutěží v požárním sportu a práci s mládeží.

Další tři obce dostanou požární cisterny

Poslední změna 19. 06. 2018 15:15:55