Červený kříž ocenil dobrovolné dárce krve

14. 11. 2017

Náměstek hejtmana Dalibor Horák předal v pondělí 13. listopadu spolu s prezidentem Českého červeného kříže Markem Juklem a primářkou Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc Danou Galuszkovou několika desítkám dobrovolných dárců Stříbrné medaile prof. MUDr. Jana Janského.

„Bylo mi velkou ctí, že jsem mohl těmto lidem za sebe i za ostatní občany našeho kraje poděkovat.  Jejich dobrovolnictví má zvlášť vysokou cenu v dnešní době, která je zaměřena spíše na materiální hodnoty,“ uvedl během předávání ocenění náměstek Horák.

Akce se uskutečnila ve velkém sále Regionálního centra Olomouc. Medaile profesora Jana Jánského jsou udělovány za dvacet dobrovolných odběrů krve. Jánský byl významným českým lékařem a objevitelem čtyř základních krevních skupin.

Červený kříž ocenil dobrovolné dárce krve

Poslední změna 20. 11. 2017 08:09:16