Burza práce nabízí lidem nové možnosti

23. 10. 2018

Zástupci desítek škol i zaměstnavatelů se dnes sešli v Olomouci na Burze práce. Projekt má za cíl představit studentům, ale také lidem, kteří hledají novou práci, perspektivní profese dostupné v našem regionu i sousedních krajích. Nad akcí převzal záštitu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Burzy práce se s krajskou podporou konaly také v Šumperku, Jeseníku, Prostějově a Přerově. Všude se těšily velkému zájmu veřejnosti. Jejich obrovskou výhodou je, že nabízí širokou škálu informací na jednom místě a zdarma,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Olomoucká Burza práce je lidem přístupná celé úterý 23. října v pavilonu A Výstaviště Flora, a to až do sedmnácti hodin. Na akci se veřejnosti prezentuje šedesát firem a pětadvacet středních i vysokých škol. Přímo na místě si zájemci mohou prohlédnout také ukázku některých řemesel.

Na měnící se požadavky pracovního trhu reaguje Olomoucký kraj například stipendii, která motivují studenty oborů, po kterých je mezi zaměstnavateli vysoká poptávka. Letos navíc hejtmanství investovalo 200 tisíc korun do poradenství pro podnikatele.

Burza práce nabízí lidem nové možnosti

Poslední změna 23. 10. 2018 11:42:31