Bc. Pavel Šoltys, DiS., náměstek hejtmana

Pavel Šoltys se narodil 22. února 1965 v Hranicích. Vystudoval Vyšší odbornou školu právní Kunovice a Evropský polytechnický institut Kunovice, obor finance a daně. Do roku 2000 pracoval jako osoba samostatně výdělečně činná. Od roku 2000 zastával post místostarosty v Lipníku nad Bečvou. Je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje a Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Morava. Od 1. května 2014 se stal náměstkem hejtmana.

Kompetenční oblast: regionální rozvoj, evropské projekty, územní plánování

Náměstek hejtmana v médiích

30.07.2018 - Hejtman předal Zlatou stuhu krajské vesnici roku

Letos se jí stala obec Šumvald.

Hejtman předal Zlatou stuhu krajské vesnici roku

26.07.2018 - Druhá vlna kotlíkových dotací skončila. Ovzduší v kraji uleví na šestnáct set nových topidel

Největší zájem měli lidé o kondenzační kotle na zemní plyn, tepelná čerpadla a kombinovaná zařízení na uhlí a biomasu.

10.07.2018 - Kraj vydal novou publikaci. Pomůže při rozhodování o investicích do rozvoje regionu

Publikace vychází z analýzy, kterou pro Olomoucký kraj zpracovala Katedra geografie Univerzity Palackého v Olomouci.

03.07.2018 - Region se připravuje na čerpání dalších peněz z EU

Zástupci hejtmanství, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, církví a dalších organizací diskutovali o přípravě regionu na nové programové období EU po roce 2020.

Region se připravuje na čerpání dalších peněz z EU

18.06.2018 - Kraj pořizuje první elektromobil. Dojede až do Polska

Historicky první elektromobil je ode dneška součástí vozového parku Krajského úřadu Olomouckého kraje. Tmavě šedý volkswagen poslouží zaměstnancům kraje při cestách na jednání nebo k vyřizování jiné pracovní agendy.

Kraj pořizuje první elektromobil. Dojede až do Polska

Kristýna Vystrčilová