Antonín Suchan: Ohlédnutí

Datum17. 09.-08. 11. 2020
Místo konáníVlastivědné muzeum v Šumperku
OrganizátorVlastivědné muzeum v Šumperku

Významné životní jubileum Antonína Suchana Vlastivědné muzeum v Šumperku připomene velkou autorskou výstavou soch a plastik. Antonín Suchan ve svém díle reflektuje lyrické náměty, jako jsou hudba, kouzlo ženského půvabu či tajemství přírody. Vybírá si též motivy z antické mytologie. Narodil se v Bechyni, od počátku 60. let patří k nepřehlédnutelným osobnostem šumperského kulturního dění. Absolvoval Institut výtvarné fotografie při Svazu českých fotografů, od 70. let se úspěšně věnoval reportážní i umělecké fotografii, postupem času se soustředil na práce ve dřevě. Krásu dřeva často nechává promlouvat ve spojení s kovanými prvky. Své dílo již představil na více než čtyřech desítkách výstav doma i v zahraničí. Pravidelně se účastní sochařských sympozií. Je členem Unie výtvarných umělců Olomoucka a držitelem Ceny města Šumperka a Ceny Olomouckého kraje v oblasti kultury.

Výstava se koná ve spolupráci s městem Šumperkem a Unií výtvarných umělců Olomoucka.

Dne 17. září v 17 hodin se uskuteční slavnostní vernisáž výstavy. Úvodní slovo přednese PhDr. Jiří Hastík a vystoupí PAPAS TRIO.

Antonín Suchan: Ohlédnutí

Poslední změna 15. 09. 2020 14:12:49