Anketa o výjimečný kulturní počin roku 2016 v Olomouckém kraji. Hlasování skončí dnes o půlnoci

31. 03. 2017

Už jen do dnešní půlnoci mohou lidé hlasovat pro svého favorita v anketě, jejíž vítěz získá Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2016. Nominováno bylo celkem třináct kulturních akcí a aktivit. Zájemci mohou stále hlasovat ZDE.

„Hejtmanství zatím obdrželo 2627 hlasů. Můžu prozradit, že o první a druhé místo probíhá velice těsný souboj. Rozhodovat bude každý hlas. Kdo tedy ještě se zasláním toho svého váhá, má posledních několik hodin,“ řekla mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2016 bude vyhlášena v rámci předávání Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za uplynulý rok. Slavnostní večer proběhne ve středu 5. dubna 2017 v Moravském divadle Olomouc.

„Cena Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury se letos uskuteční už pojedenácté. Za dobu své existence se stala prestižní společenskou událostí. Stále přibývá nominací, což jen potvrzuje, že region nemá nouzi o kvalitní kulturní akce ani osobnosti,“ sdělil náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura.

„Například Cenu hejtmana Olomouckého kraje za výjimečný počin tentokrát převezmou tři ocenění. Nebylo totiž jednoduché mezi tolika kvalitními navrženými rozhodnout pouze o jediném vítězi,“ doplnil Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Slavnostním večerem bude provázet Marek Eben. Vystoupí například Aneta Langerová, Michal Hrůza nebo Viktor Preiss. Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury 2016 pořádá kraj ve spolupráci se společností TK Plus.

Poslední změna 04. 04. 2017 12:55:45