Alej ve Skaličce bojuje o titul Evropský strom roku 2012

09. 02. 2012

Sedm finalistů z různých evropských zemí se účastní klání o Evropský strom roku 2012. Je mezi nimi i český kandidát dubovo-lipová alej ve Skaličce z Přerovska. Alej v loňském roce zvítězila v národním kole soutěže, kam ji nominovali žáci základní školy ve Skaličce a kde získala přes 12 tisíc hlasů. Hlasování o evropský strom roku právě probíhá, zájemci mohou až do konce února alej v anketě podpořit svým hlasem. Výsledky budou zveřejněny 1. března letošního roku.

„Soutěž má v našem kraji veliký úspěch, především z toho důvodu, že v minulých celostátních ročnících zvítězily stromy z našeho kraje. V roce 2010 jím byl Hromův dub z Bohuňovic. V evropském kole soutěže se umístil na pátém místě. V minulém roce zabodovala v národním kole soutěže alej ve Skaličce, kterou jsem osobně s žáky školy ve Skaličce navštívil,“ uvedl Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj anketu Strom roku i Evropský strom roku, kterou vyhlašuje Nadace Partnerství, mediálně podporuje. V současnosti až do 12. února v budově krajského úřadu v Olomouci vystavuje fotografie stromů, které zastupovaly jednotlivé kraje v soutěži Strom roku České republiky 2011.

Hlasování o Evropský strom roku 2012 probíhá na stránkách Nadace Partnerství zde.

Setkání hejtmana s žáky Základní školy Skalička v aleji ve Skaličce


Poslední změna 09. 02. 2012 15:23:34

© Krajský úřad Olomouckého kraje