Zástupci čínského ministerstva kultury a cestovního ruchu v Olomouc

05. 04. 2019

Dne 29. 3. 2019 navštívila Olomouc delegace představitelů Ministerstva kultury a cestovního ruchu ČLR. Hlavním cílem návštěvy delegace bylo setkání s odborníky v oblasti sinologie i se zástupci Oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů Olomouckého kraje.

Čínskou delegaci přijal v prostorách rektorátu Univerzity Palackého náměstek hejtmana Olomouckého kraje Bc. Pavel Šoltys, Dis.  Následně delegace jednala s představiteli sinologické obce, se kterými hovořila o aktuální úrovni sinologie v ČR a diskutovala o možnostech rozvoje této oblasti v budoucnu. V odpoledních hodinách se pak uskutečnilo setkání se zástupci Oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů, během kterého se čínští hosté seznámili se situací v oblasti cestovního ruchu v Olomouckém kraji. Široké spektrum aktivit a možností, které Olomoucký kraj turistům nabízí, udělalo na hosty velký dojem. Vedoucí čínské delegace následně představil plány Ministerstva kultury a cestovního ruchu ČLR na podporu výjezdů čínských turistů do zahraničí a podotkl, že Olomoucký kraj se svojí pestrou nabídkou bude pro čínské turisty jistě velice lákavou destinací.

Poslední změna 05. 04. 2019 11:00:03