XVIII. ročník svatováclavského setkání

Místo konáníJeseník, Bílá Voda
OrganizátorVlastivědné muzeum Jesenicka
Telefon(+420) 725 073 539

Vlastivědné muzeum Jesenicka zve odbornou i laickou veřejnost na zářijové XVIII. svatováclavské setkání v Jeseníku, jehož součástí bude opět odborné sympozium v Lázních Jeseník, tentokrát na téma ochrany krajiny a přírody v Jeseníkách. Sympozium začne 27. září v 9.00 hod. v Zimní zahradě Priessnitzova sanatoria, konec se očekává kolem 14.00 hod. V 15.00 hod. následuje komentovaná prohlídka výstavy o dějinách pastevectví na jesenických holích s názvem Ovce a krávy pod Pradědem. Druhý den je na programu pietní akt k připomenutí řádových sester internovaných v době vlády komunistické strany v obci Bílá Voda (od 9.30 hod. mše v kostele Navštívení Panny Marie, od 10.30 hod. na hřbitově v Bílé Vodě požehnání a připomenutí památky řádových sester). Od 17.00 hod. se na nádvoří Vodní tvrze Jeseník uskuteční tradiční slavnostní koncert, v rámci něhož vystoupí Smyčcový orchestr Jeseník.

Muzeum spolupořádá akci se Státním okresním archivem Jeseník, Společností Vincenze Priessnitze a Národním institutem pro další vzdělávání. Záštitu nad setkáním poskytla místostarostka města Jeseník Mgr. Zdeňka Blišťanová.

XVIII. svatováclavské setkání v Jeseníku

Poslední změna 10. 09. 2018 09:02:15