Vysoké školy z regionu dostanou od Olomouckého kraje peníze na svůj rozvoj

23. 03. 2012

Náměstek hejtmana Pavel Sekanina se dnes v sídle kraje setkal s rektorem Univerzity Palackého Miroslavem Mašláněm, ředitelem Moravské vysoké školy Josefem Tesaříkem a rektorem přerovské vysoké školy logistiky Ivanem Barančíkem. Zástupci těchto vysokých škol během setkání s náměstkem slavnostně podepsali smlouvy o krajském příspěvku za 10,5 milionu korun. Každá z trojice vysokých škol tak od kraje získá 3,5 milionu korun. Tyto peníze školám pomohou v dalším rozvoji.

„Univerzita Palackého v Olomouci použije krajský příspěvku na dostavbu Teoretických ústavů a na výzkumně vzdělávací areál Pedagogické fakulty. Příspěvek Moravské vysoké škole Olomouc poputuje na podporu rozvoje vědy a výzkumu. Vysoká škola logistiky v Přerově krajské peníze využije na projekt Moderní škola bezpečné informační technologie,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Sekanina. „Olomoucký kraj si uvědomuje důležitost těchto vzdělávacích institucí, které jsou hybnou silou regionálních inovací. Proto jsme se rozhodli vysokým školám finančně pomoci,“ dodal Sekanina.

rektor přerovské vysoké školy logistiky Ivan Barančík
ředitel Moravské vysoké školy Josef Tesařík
zleva: rektor Univerzity Palackého Miroslav Mašláň, rektor přerovské vysoké školy logistiky Ivan Barančík
img-7982.jpg