V Černotíně oslavili prvenství v soutěži Vesnice roku 2015

27. 07. 2015

Hejtman Jiří Rozbořil v pátek 24. července oficiálně předal ocenění zástupcům obcí, které se umístily na vítězných pozicích ve dvacátém prvním ročníku krajského kola soutěže Vesnice Olomouckého kraje roku 2015.

Obec Černotín na Přerovsku získala Zlatou stuhu především za zapojení občanů do dění v obci, za péči o životní prostředí, vytváření podmínek pro aktivní využití volného času a za pozornost, kterou věnuje památkám. Druhé místo v soutěži obsadila obec Hněvotín a bronz si ze soutěže odnesla Dlouhá Loučka.

„Musím říct, že hodnotitelská komise to letos neměla vůbec jednoduché. Do soutěže vstoupily velmi zkušené obce, které již v minulosti v soutěži dosáhly vynikajících výsledků. Zástupcům úspěšných obcí ještě jednou gratuluji a přeji mnoho sil při práci na dalším rozvoji. Vítězi pak přeji mnoho úspěchů v celostátním kole soutěže,“ uvedl hejtman Rozbořil.

Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí obdržela obec Rouské a oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu vybojovala obec Haňovice. Další speciální ocenění si odnesly také obce Rapotín, Mořice, Dub nad Moravou, Němčice nad Hanou, Křtomil a Babice.

Více fotografií naleznete zde.

V Černotíně oslavili prvenství v soutěži Vesnice roku 2015

Poslední změna 05. 08. 2015 14:05:05