Rozhodněte o ceně za výjimečný kulturní počin. Hlasování začalo

01. 03. 2018

Komu bude udělena Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury rozhodnou i letos sami obyvatelé regionu. On-line mohou hlasovat na webové adrese www.olkraj.cz.

Bylo vybráno celkem jedenáct osobností nebo projektů, které v minulém roce významně ovlivnily kulturní dění v Olomouckém kraji. O tom, který z nich byl ten nejlepší, mohou lidé rozhodovat do konce března,“ doplnil informace náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast kultury František Jura.

Cena veřejnosti je součástí už tradičního udílení krajských cen za přínos v oblasti kultury.  Také tentokrát budou oceněny osobnosti v kategoriích výjimečný počin v oblasti umění, tradiční lidové kultury a ochrany i popularizace kulturních hodnot. Chybět nebude ani prestižní dvorana slávy.

„V našem regionu se vloni odehrály desítky skvělých kulturních akcí. Udělením cen chceme poděkovat všem jejich pořadatelům i lidem, kteří se jich zúčastnili,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Ceny za přínos v oblasti kultury za rok 2017 budou slavnostně předány 12. dubna v Městském divadle v Prostějově.

Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury - NOMINACE:

1.  Středověká slavnost 750

2.  ZUŠ Jeseník

3.  Pěvecký sbor Cantabile Hranice pod vedením Markéty Láskové

4.  Základní umělecká škola CAMPANELLA Olomouc

5.  Prostějovské hanácké slavnosti (XXXV. ročník)

6.  PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění

7.  Pop nota 2017

8.  Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu

9.  Dechový orchestr ZUŠ V. Ambrose Prostějov

10. Podzimní festival duchovní hudby Olomouc

11. Divadlo Hanácké obce Prostějov