Pozvánka na XV. Konferenci samospráv Olomouckého kraje 2019

13. 05. 2019

Vážený pane primátore,

vážená paní starostko, vážený pane starosto,

dovolujeme si vás pozvat na v pořadí již XV. Konferenci samospráv Olomouckého kraje, která se uskuteční

v pondělí 13. května 2019 od 9:00 hodin.

Místem konání je kongresový sál Pegasus Regionálního centra Olomouc, Jeremenkova 40b (výšková budova vedle sídla Olomouckého kraje).

PROGRAM:

8:30-9:00 Příjezd účastníků, prezence

9:00-10:00 I. blok

Uvítání účastníků konference (Ladislav Okleštěk, hejtman)

Odborná  příprava starostů obcí-informace (Plk. Ing. Karel Kolářík, ředitel HZS OK)

Plánování a financování sociálních služeb (Mgr. Irena Sonntagová, vedoucí Odboru sociálních věcí Krajského úřadu Olomouckého kraje)

+ Dotazy k I. bloku

10:00-10:30 Přestávka na kávu

10:30-12:00 II. blok

Opatření k omezení následků sucha a nedostatku vody ve vazbě na  změnu klimatu (Ing. Eva Fousová, vedoucí oddělení správy povodí MZeČR)

Dotační příležitosti SFŽP (Mgr. Leo Steiner, ředitel sekce řízení národních programů, Státního fondu životního prostředí ČR)

Knihovna jako komunitní centrum obce (přednášející: úvod RNDr. Jitka Holásková – ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci, prezentující RNDr. Lenka Prucková – ředitelka Knihovny města Olomouce)