Olomoucký kraj zve na cyklovyjížďku

28. 05. 2015

Cyklovyjížďka s Olomouckým krajem se uskuteční v sobotu 30. května. Celá akce začne na náměstí Přemysla Otakara II. v Litovli, kde se bude možné už od 9 hodin registrovat. V 10 hodin pak organizátoři představí obě trasy v délce 30 a 70 kilometrů aby následně účastníci obou vyjížděk mohli vyrazit na cestu.

Pro děti organizátoři připravili soutěže, výtvarné dílny i malování na obličej. Součástí akce bude také dětská diskotéka.

Všem příchozím během dne opakovaně ukáže své umění světový šampion v akrobacii na bicyklu Jan Jílek. Zajímavosti ze světa vědy a techniky se příchozí účastníci dozvědí prostřednictvím logických úkolů připravených olomouckou Pevností poznání. Zájemci si rovněž budou moci vyzkoušet jízdu na koloběžkách, které jim pořadatelé zapůjčí.

O hudební doprovod akce se postará litovelská skupina SVL , která vystoupí v centru města.

Trasy cyklovyjížděk

Trasa 30 km: Litovel – Rozvadovice – Unčovice – Mezice – Příkazy – Skrbeň – Sluňákov – Hynkov – Lhota nad Moravou – Litovel

Trasa 70 km: Litovel – Lhota nad Moravou – Hynkov – Skrbeň – Příkazy – Náklo – Dubčany - Cholina – Loučka – Slavětín – Střemeníčko – Javoříčko – Doly – Jeřmaň – Loštice – Moravičany – Nové Zámky – Litovel

Více informací zde.