Náměstek hejtmana uctil oběti války v Libině

11. 05. 2018

Náměstek hejtmana Dalibor Horák se v předvečer státního svátku Dne vítězství zúčastnil oslav ukončení II. světové války v Libině. Společně s ním do obce dorazili také zástupci amerického velvyslanectví, odboje a partneři ze Slovenska.

Velmi oceňuji, že pietního aktu u pomníku padlých se zúčastnila více než stovka místních občanů. Libinský pomník je jedinečný v tom, že jeho nápisová deska vzdává čest jak padlým českým odbojářům a rudoarmějcům, tak i americkým letcům, kteří zde zahynuli při leteckém souboji v prosinci roku 1944,“ uvedl při pietním aktu náměstek Horák.

Libinský pomník vznikl v roce 1965, jména některých amerických letců se na něm ale objevila až o pět roků později. Před devíti lety nechal tamní obecní úřad vyhotovit novou desku, která konečně připomíná jména všech padlých vojáků.

Náměstek hejtmana uctil oběti války v Libině

Poslední změna 11. 05. 2018 08:15:16