Na cyklostezky půjde rekordních 18 miliónů korun

05. 12. 2019

Olomoucký kraj chce příští rok na výstavbu cyklostezek uvolnit 18 miliónů korun. O peníze si budou moci požádat vesnice i města. Dotační program už projednala krajská rada a brzy ho na stůl dostane také zastupitelstvo.

„Kvalitní cyklistická doprava je pro kraj prioritou. Také proto dáme příští rok na stavbu cyklostezek nejvíce peněz za poslední čtyři léta,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček.

Hejtmanství nově upravilo dotační podmínky tak, aby na peníze dosáhlo více žadatelů. Jednodušší bude také administrace jejich žádostí.

„Kromě cyklistů myslíme také na chodce. Pro obce jsme připravili podpůrný program, díky kterému budou moci dostat peníze na stavbu přechodů,“ doplnil Zahradníček.

Na pět miliónu korun hejtmanství navýší dotace, které poslouží výstavbě a modernizaci dětských dopravních hřišť.

ilustrační foto

Poslední změna 05. 12. 2019 13:26:58