Mgr. František Jura, náměstek hejtmana

František Jura se narodil 25. ledna 1969 v Ostravě. Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, obor management sportu a trenérství. Poté absolvoval studium na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Praze, obor andragogika.

V letech 1992 – 2000 pracoval v Městské policii v Prostějově, v letech 2000 – 2010 ve Vězeňské službě České republiky. Od roku 2011 byl generálním sportovním manažerem fotbalového klubu.

V roce 2014 se stal zastupitelem města Prostějova, kde působí v kontrolním výboru zastupitelstva a ve sportovní komisi rady.

8. listopadu 2016 byl Zastupitelstvem Olomouckého kraje jmenován do funkce náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Bydlí v Prostějově, je ženatý, má tři děti.

Kompetenční oblast: kultura, tělovýchova, sport a volný čas

Náměstek hejtmana v médiích

29.12.2017 - Fotografie, vesmír a historie. Leden začne kulturou

Už na začátku roku dostanou příznivci vědy i kultury šanci navštívit hned několik zajímavých akcí. V lednu je čeká například beseda o Slunci v prostějovské hvězdárně, nová výstava o historii turistiky v Jeseníkách a ukázka originálních fotografií v Šumperku.

Fotografie, vesmír a historie. Leden začne kulturou

21.12.2017 - Na památky půjde více peněz

Olomoucký kraj pro příští rok navýšil objem peněz, které půjdou na opravy a rekonstrukce památek. O podporu budou moci nově požádat i lidé, kteří dosud dotace čerpat nemohli. Celkem hejtmanství rozdělí třináct a půl milionu korun.

Na památky půjde více peněz

14.12.2017 - Sportovní událost podpořila děti i hendikepované

Charitativní akce Sportovní hvězdy dětem Olomouckého kraje proběhla ve čtvrtek 14. prosince v Prostějově. Projekt, který finančně podpořilo hejtmanství, měl za cíl získat peníze pro děti z dětských domovů a hendikepované sportovce.

Sportovní událost podpořila děti i hendikepované

27.11.2017 - Hejtmanův pohár letos putuje do Šumperka

Celostátní soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia je založená na zdolávání jednotné sportovní dráhy.

Hejtmanův pohár letos putuje do Šumperka

22.11.2017 - Stavby století republiky 1918 – 2018 v Olomouckém kraji a Olomouci

V pondělí 4. prosince 2017 v 17 hodin bude v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci zahájena výstava o jedinečné tváři moderní architektury Olomouckého kraje v obrazech, fotografiích, plánech a příbězích o architektech, stavebnících, stavitelích.

Stavby století republiky 1918 – 2018 v Olomouckém kraji a Olomouci

Jana Adamíková