Kraj pomůže BESIPu a přispěje na údržbu dětských dopravních hřišť

27. 02. 2018

Rovný milión korun letos vyčlenil Olomoucký kraj na prevenci v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Peníze půjdou na údržbu a provoz dětských dopravních hřišť v regionu. Část financí pak bude použitá také na zajištění seminářů a soutěží pro děti i dospělé.

„Pravidelná dopravní výchova dětí a mládeže je jedním z preventivních opatření, která směřují ke snižování dopravní nehodovosti i jejích následků a zvýšení bezpečnosti v silničním provozu,“ řekl Jan Zahradníček, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Dopravní výchova dětí a mládeže je od roku 2013 povinná. Velká část této školní výuky probíhá právě v prostorách dětských dopravních hřišť. Tím je garantovaná vysoká kvalita vzdělávání dětí.

„Školáci si na dopravním hřišti mohou natrénovat situace, které by pro ně ve skutečném provozu byly nebezpečné. Naučí se třeba správně projet na kole křižovatkou nebo si nacvičí chování na přechodu pro chodce,“ doplnil krajský koordinátor BESIP Miroslav Charouz.

Kraj podpoří BESIP a přispěje na údržbu dětských dopravních hřišť    Foto: Miroslav Charouz

Poslední změna 27. 02. 2018 08:21:14