Kraj podpoří oděvní výrobu

13. 03. 2018

Dlouhodobé problémy v oblasti textilního, oděvního, kožedělného a obuvnického průmyslu v regionu bude řešit Olomoucký kraj. Jeho zástupci proto podepsali Regionální sektorovou dohodu, která má pomoci dalšímu rozvoji tohoto odvětví.

Textilní průmysl má v Olomouckém kraji velice silnou tradici. Věřím, že Regionální sektorová dohoda pomůže při řešení dlouhodobých problémů v tomto odvětví,“ řekl náměstek hejtmana Pavel Šoltys.

Olomoucký kraj je historickou Mekkou oděvního průmyslu. Ten ale v posledních 25 letech prošel komplikovaným vývojem.

Všichni signatáři Regionální sektorové dohody se teď zaměří na rozvoj oděvního průmyslu a jeho opětovné pozvednutí. Budou také reagovat na potřeby perspektivních výrobců a jejich aktuální i dlouhodobou poptávku po kvalifikované pracovní síle.

Hlavním cílem Regionální sektorové dohody pro Olomoucký kraj je koordinovat aktivity, které mohou mít kladný vliv na vývoj směřující k dostatku vzdělaných pracovníků na trhu práce a také zvýšení zájmu žáků základních škol ve sféře textilního, oděvního, kožedělného a obuvnického průmyslu,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Kraj podpoří oděvní výrobu

Poslední změna 13. 03. 2018 13:12:33