Ing. Jan Zahradníček, 2. náměstek hejtmana

Jan Zahradníček se narodil 28. února 1960 ve Šternberku. Po absolvování SEŠ v Šumperku vystudoval VŠ Báňskou v Ostravě – Ekonomickou fakultu – obor Ekonomika řízení průmyslu. Po škole a základní vojenské službě pracoval postupně v různých ekonomických funkcích ve státním podniku Uničovské strojírny. Po roce 1989 vyhrál výběrové řízení na vedoucího Odboru vnitřních věcí při Okresním úřadě v Olomouci. Následovalo téměř desetileté působení na Finančním úřadě ve Šternberku (5 let ve funkci ředitele) a dále 2 roky na pozici finančního ředitele ve firmě TOPGAL. Po vzniku krajských zřízení působil téměř 10 let na Krajském úřadě Olomouckého kraje jako vedoucí odboru „Útvar interního auditu“. V roce 2010 byl zvolen v komunálních volbách starostou obce Medlov, kde působí doposud. Mezi jeho koníčky patří fotbal, působí ve Fotbalové asociaci ČR jako člen Pravidlové komise FAČR. Dále cyklistika, lyžování a tenis. Jan Zahradníček je ženatý a má dvě dcery.

Kompetenční oblast: doprava

Náměstek hejtmana v médiích

16.01.2018 - Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

Celé pondělí 15. ledna strávil hejtman Ladislav Okleštěk společně se svými náměstky Janem Zahradníčkem a Milanem Klimešem na Šumpersku.

Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

08.12.2017 - Regionální konference řešila rozvoj škol a dotace

V Olomouci se ve čtvrtek 7. prosince uskutečnilo už jedenácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje.

Regionální konference řešila rozvoj škol a dotace

01.11.2017 - Další silnice v novém. Také díky krajským penězům

Více než patnáct a půl miliónu korun investoval Olomoucký kraj do rekonstrukce silnice v Hamerské ulici v Olomouci.

Další silnice v novém. Také díky krajským penězům

16.10.2017 - Kraj splnil slib. Nový zdroj energie už funguje

Hasičský záchranný sbor dostal nové energocentrum v hodnotě více než 6,6 miliónů korun.

Kraj splnil slib. Nový zdroj energie už funguje

31.08.2017 - Cestujícím pomůže nová informační linka

Zavede ji krajský koordinátor dopravy KIDSOK.

Cestujícím pomůže nová informační linka

Bc. Hana Czmerová
asistentka 2. náměstka hejtmana Ing. Jana Zahradníčka