Dny židovské kultury Olomouc

Datum08.-18. 10. 2018
Místo konáníOlomouc
OrganizátorŽidovská obec Olomouc, Muzeum umění Olomouc, Centrum judaistických studií

V pondělí 8. 10. 2018 se koná slavnostní zahájení 11. ročníku Dnů židovské kultury Olomouc v Arcidiecézním muzeu, kde proběhne v 17.30 vernisáž výstavy Masaryk a Svatá země.

Program nabízí pestrou směsici přednášek, divadelních inscenací, dokumentárních filmů, koncert či městskou hru s mobilní aplikací. O novodobých česko(slovensko)–izraelských bude mluvit například Michael Žantovský, někdejší mluvčí a poradce prezidenta Václava Havla a velvyslanec v USA, Velké Británii a Izraeli. Světovou premiéru bude mít část aktuálního projektu Noémi Schlosser The Youth of 1948, který tvoří série 70 interview s lidmi, kteří pomáhali s výstavbou židovského státu v době jeho vzniku. Zhruba třicetiminutová sekvence, kterou bude možné vidět v Olomouci, je věnovaná Čechoslovákům. Je mezi nimi například Hugo Marom, který prošel leteckým výcvikem v Olomouci. A kapela Pressburger Klezmer Band představí osobitou interpretaci židovské lidové hudby klezmer s prvky jazzu, reggae a balkánského folklóru.

V programu Dnů židovské kultury je však zajímavých akcí mnohem víc.

Dny židovské kultury Olomouc

Poslední změna 09. 10. 2018 10:27:48